Tavilo - Seyev Sosyal Sorumluluk Projeleri

  • TAVİLO ve SEYEV ( Seda Yekeler Eğitim Vakfı ) olarak birlikte devam ettirdiğimiz ' Dünya ile Konuşturan Mobilyalar ' sosyal sorumluluk projesi kapsamında tamamladığımız ikinci okul olan Ordu Fen Lisesi Filiz Koç Kütüphanesi'nin açılışını 30 Mart 2018'de Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ACU'nun da katılımıyla gerçekleştirdik.

    'Dünya ile Konuşun' sloganı ile yola çıkan Tavilo ve Seyev'in sosyal sorumluluk projesinde Tavilo, eğitim mobilyaları ile, Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) gönülleri ise okula 3500 kitap bağışlayarak projeyi hayata geçirdi. Ordu Fen Lisesi'nde öğrencilere yeni ufuklar açmak ve kitap okuma alışkanlıklarını da desteklemek amacıyla 30 Mart Cuma günü kapılarını açan proje, Seyev'in akademik takipleri ve bilimsel çalışmaları ile zenginleşerek dil öğrencilere değer katmaya devam edecek.

    Öğrencilere rahat bir çalışma ortamı sunan kütüphanede ayrıca yabancı dil eğitim materyalleri de bulunuyor. Açılış sonrası Seyev Yönetim Kurulu Başkanı Seda YEKELER'in katılımcılara verdiği 'Kendi Hayatının Mimarı Ol' seminerinde, Türkiye genelinde başarı tablolarının ilk sıralarında yer alan öğrencilere sınav kaygısı yönetimi ve hedeflenen başarıya ulaşırken nelere önem verilmesi gerektiğini anlattı. Büyük ilgi ile takip edilen seminer sonunda Seda YEKELER öğrencilerin sorularını cevapladı.

    Ordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ACU'nun da katıldığı proje açılışında 2019 yılının başına kadar 10.000 kitap bağışı ve 'Dünya ile Konuşturan Mobilyalar' projesi kapsamında Türkiye genelinde 2018 yılı içerisinde 6 okul projesinin daha hayata geçeceği öğrenildi.

     
Test

Form Gönderimi

Tamam

YENİLİKLERİ TAKİP EDİN!